facebook
Arama
₺100 ve Üzeri KARGO BEDAVA
Kategoriler Kapat

Bluetooth & 2.4 Combo Mouse Nedir?

MF Product Bluetooth & 2.4 Combo Mouse’lar, bilgisayarınızla hem wireless hem de Bluetooth bağlantı teknolojisiyle eşleşerek kablosuz kullanım imkanını maksimum konforla sunar.

Kablosuz ifadesi, bir cihazın temelde kablo olmadan veri alıp gönderebilme özelliğine sahip olmasıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüzde birçok uygulamada kullanılan kablosuz özelliği, internet erişimi için de oldukça tercih edilmektedir.

Günümüzde özellikle mobilitenin önemli olduğu dizüstü bilgisayarlarda veya akıllı cep telefonlarında kablosuz bağlantı özelliği yer almaktadır. Bu haberleşme yöntemi, modem üzerindeki antenler ile cihaz bünyesinde bulunan kart arasında gerçekleşir. Kablosuz haberleşmenin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için cihaz ile modemin uyumlu olmasıdır. Güvenli erişimin sorunsuz bir şekilde sağlanması da gerekmektedir.

Kablo derdinden kurtularak hem masaüstü, hem de dizüstü bilgisayarınızla hızlı ve sorunsuz kullanım gerçekleştirebileceğiz MF Product Bluetooth & 2.4 Combo Mouse’lar, arzu ettiğiniz tüm özelliklere sahiptir. Hem evde hem de işte rahat bir şekilde kullanabilmeniz için üretilen bu fareler, yalnızca işletim sisteminiz için değil, iş veya hobi amaçlı olarak ilgilendiğiniz uygulamalar ve bilgisayar oyunları için de ideallerdir.

Bazı kablosuz mouse’lar, hem wireless hem de Bluetooth bağlantısına sahiplerdir. Combo mouse adı verilen bu ürünler, günümüz teknolojisiyle görevlerini bilgisayarın mecburi donanım parçası halinden çok daha ileri seviyeye taşımaktadırlar.

Combo Mouse Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  •  Öncelikle gereksiniminizi net olarak belirleyerek doğru mouse seçilmelidir. Bu karar doğrultusunda, kablolu, pilli ya da şarjlı modeller değerlendirilmelidir.

 

  •  Farelerin ergonomik durumları da en az performansları kadar önemlidir. Sağ elle mouse kullanan bilgisayar sahipleri kadar sol elle fare kullananlar da vardır. Mouse seçerken kullanılan ele göre seçim yapılmalıdır.

 

  •  Farenin el boyutlarınızla uyumlu olmasına dikkat etmeniz, uzun süreli fare kullanımlarında el sağlığınızı ve kullanım rahatlığınızı etkileyecektir. Çocuğunuz için mouse alıyorsanız, onun kullanımına ve zevkine uygun bir mouse seçmeniz daha faydalı olabilir.

 

  •  Algılama ve tepki yansıtma özellikleri de önemli tercih sebeplerindendir. Mouse’unuzu seçerken DPI değerine dikkat edilmelidir. Optik algılama teknolojisine sahip olan ürünler, günümüz teknolojisinde en sık tercih edilen modellerdendir.

 

  •  Dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız ve fare ihtiyacınız varsa, kablosuz ürünlerle birlikte; kablosu dayanıklı ürünleri tercih edebilirsiniz. Kablosuz bir mosue arayışındaysanız hem Bluetooth hem de wireless bağlantısı olan combo mouse sizin için doğru tercih olacaktır.

 

  •  Dizüstü bilgisayarlar için özel üretilen minimal boyutlu farelerin taşınmaları kolaydır. Bu mouse’lar bilgisayar çantasında az yer kaplarlar. Smart televizyonlar ile uyumlu bir fare edinmek isteyenler de wireless ve bluetooth bağlantı özelliğine sahip combo mouseları tercih edebilir.
Scroll Top