facebook
Arama
₺100 ve Üzeri KARGO BEDAVA
Kategoriler Kapat

En İyi Müzikleri MF Product Hoparlörler ile Yaşam Alanına Taşı

Bluetooth özellikli hoparlörler sayesinde müzik dinleme deneyimi ev dışında da artık bizimle. Müziği daha kalabalık arkadaş gruplarında veya sesli bir şekilde dinlemek istediğimizde yüksek ses performansı sunan hoparlörler imdadımıza yetişiyor. Müzik sistemlerinin en pratik ürünleri olan taşınabilir speaker’lar, kolay taşınabilirlik ve kolay kullanımları ile öne çıkıyor. Bu kategoride birçok çeşit müzik tutkunlarını bekliyor!

En İyi Hoparlör Modelleri

Hoparlör, ses sinyallerini uyumlu bir sese dönüştürebilen elektro akustik bir dönüştürücüdür. “Yüksek konuşan” anlamına gelen hoparlör, Fransızca bir kelimedir.

Hayalini kurduğunuz, hoparlörlerle istediğiniz ses kalitesine ulaşmanız Monofiyat ürünleri ile oldukça kolay. Speaker kullanımı oldukça basittir. Her zevke ve tarza uygun olarak üretilmektedir.

İster evde güzel bir sinema keyfini, isterseniz arkadaşlarınızla keyifli bir etkinlikte fonda açacağınız müzikler ile hoparlörleriniz sayesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Müzik Dinleme Tutkunu Zenginleştir!

Kolay müzik aktarımı, 6-7 saate kadar çalışma performansı, kablosuz bağlantı teknolojisi ile müzik tutkunuzu gittiğiniz her yere taşıyabilirsiniz. Mini hoparlörler ses kalitesini düşürmeden her an müzik dinleme ayrıcalığı sunması bakımından avantaj sağlıyor. Sevdiğiniz şarkılarla iyi zaman geçirmenin en mükemmel yolunu sunan taşınabilir Bluetooth hoparlörler, evde seyahatte tatilde her yerde size eşlik edecektir!

Hoparlör Seçimi: Speaker'da nelere dikkat edilmeli?

Yolda, ofiste hayatımızın her alanında çalışırken müzik dinlemekten hoşlanıyoruz. Bazılarımız yüksek sesli müzik dinlemekten hoşlanırken bazılarımız daha sakin müzikleri tercih ediyor. Müzik tercihinize göre hoparlör seçiminize dikkat etmeniz gerekiyor. Nasıl mı?

İşte hoparlör seçerken dikkat edilecekler:

  •        Hoparlörünüzü öncelikle hangi alanda kullanacağınızı belirlemelisiniz.

Örneğin; konser gibi büyük çaplı etkinlikler için büyük hoparlörler kullanılırken, telefonlarınızda kullanılmak üzere çok küçük boyutlarda hoparlör tercih etmeniz, evinizde sinema sistemi için çeşitli boyutlarda ve ses frekanslarına sahip hoparlörler kullanmanız gereklidir.

  •        Hoparlör seçiminizde, RMS gücünün değeri ve RMS gücünün amplifikatör ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Bazı hoparlörlerde RMS değeri yerine OP (çalışma gücü) anlamına gelen Operating Power tanımı da kullanılmaktadır. Spekear’lara bir ya da üç metre uzaklıkta duran 96dB, 86dB ses basıncı elde edilmesi sırasında hoparlörün harcadığı elektrik gücüdür.

Root Mean Square sözcüğünün kısaltması olan RMS, sürekli maksimum elektrik gücünün ölçüsüdür. Bir hoparlörün RMS değeri olarak gösterilen değer sesin çıkış gücünü göstermektedir. Bu nedenle RMS değeri hoparlör seçiminde göz önünde bulundurulmalıdır.

Amplifikatör: Sinyal gücünü ve kalitesini arttırarak hoparlörlere aktarma işlemine denmektedir.

  • Bağlantı tipi kriterlerinizi belirlemelisiniz.

Kablolu mu kablosuz mu hoparlör aramaktasınız bunu belirlemeniz arama kriterlerinize göre ürün bulmanızı kolaylaştıracaktır.

  •  Hassasiyet (Sinyal Gürültü Oranı)’ine önem vermelisiniz.

Hassasiyeti yüksek hoparlör aldığınızda ses şiddeti için aldığınız verim doğru orantılı olarak artacaktır.

  •  Sesi değil, müziği dinlemeye özen göstermelisiniz.

Alacağınız hoparlör, başka müzik türleri için daha uygun olabilir, test edin. Yoğunluklu olarak dinlediğiniz müzik türlerine göre, hoparlörünüzün tiz ve bass seslerine dikkat etmelisiniz. 

Hoparlör Fiyatları

Bütçenize uygun olarak üretilen, gereksinimlerinize göre seçebileceğiniz birçok hoparlör modeli bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz üründen aldığınız ses kalitesi doğrudan ses kaynağınızın kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Seçeceğiniz hoparlörler, mini hoparlör, bass hoparlör, stereo hoparlör gibi çeşitliliklere sahiptir. Tercihinize göre fiyatlar ürün kalitesi, boyutu, çıkış değeri gibi nedenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ses kalitesini ne şekilde arttırdığını kontrol ederek hoparlörünüzün kalitesini de kontrol edebilirsiniz.

İhtiyacınıza göre alabileceğiniz hoparlörler, model çeşitliliği ve bütçenize uygun olarak MF kalitesi ile tık ötenizde!

 

Scroll Top