facebook
Arama
₺100 ve Üzeri KARGO BEDAVA
Kategoriler Kapat

Kablosuz klavyeler yeni bir teknoloji olarak her ne kadar popüler olsa da kablolu klavyelerin yeri tartışılmaz. Ergonomik ve fonksiyonel özellikleri ile dikkat çeken kablolu klavyeler bu kategoride sizleri bekliyor. Kullanım rahatlığıyla MF Product kablolu Q klavye, bilgisayar işlemleriniz için ideal bir kullanım sunuyor. Yumuşak tuşları, ayarlanabilir yükseklik özelliği ile ürün, güvenli bir bağlantı sağlıyor. Sağlam ve okunaklı tuşları ile sorunsuz bir kullanım sunan klavyelere uygun fiyatlarla sahip olmak için hemen alışverişe başlayın!

Kablolu Klavye

Klavye, bilgisayarla kullanıcı arasında iletişim kuran, bilgisayarlarımızın en önemli teknolojik aygıtıdır. Kablolu klavye ise, bilgisayarınıza uygun olarak geliştirilen soketlerle bilgisayarınıza kablo yardımı ile bağlanan klavye türüdür.

Kablolu Klavye Çeşitleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesiyle beraber modelleri sürekli gelişen klavyeler, kablolu ve kablosuz olarak ikiye, kasa bağlantılarına bağlı olarak kablolu klavye çeşitleri ise üçe ayrılmaktadır.

  •         AT Soketli Klavyeler

İlk bilgisayarlar ile tanıştığımız zamanlarda yuvarlak yapıda girişi bulunan bilgisayar kasalarına takılan klavye türüdür.

  •         PS/2 Soketli Klavyeler

Usb bağlantıya göre daha düşük veri hızına sahip bağlantılı klavye türüdür.

  •         USB Soketli Klavyeler

Bilgisayarlarımıza USB bağlamak oldukça kolaydır. USB konnektörü cihazınızın arkasında veya önünde bulunan USB girişine takmak yeterlidir.

Günümüzde sıklıkla tercih edilen, USB soketli klavyelerdir.

Klavyeler, Q ve F olarak 2’ye ayrılmaktadır.

Q Klavye

Dünya genelinde en çok kullanılan tercih edilen klavye türüdür. Türkiye’de de en çok kullanılan klavye türüdür.

Q klavye; 1984 yılında Chistopher Latham Sholes tarafından patentlenmiştir. Q klavye “QWERTY” olarak da bilinmektedir. Qwerty adı, Q klavyenin ilk 6 harfinden meydana gelmektedir.

F Klavye

Eskiden daktilo için geliştirilen düzen, daktilo klavyesi olarak da anılan F klavyeler, Türkçe harf düzenine uygun olarak Türkiye için özel olarak tasarlanmış, geliştirilmiştir. 1955 yılında Bakanlıklar arası Standardizasyon Komitesi tarafından onaylanmıştır. Günümüzde hala bazı resmi dairelerde kullanılmaya devam etmektedir.

Kablolu Klavye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Klavyenizi hangi amaçla kullanacağınızı belirlemeniz önemlidir. Önem sıralamanıza ve kullanım alanınıza göre dikkat edeceğiniz seçenekler artış göstermektedir. Buna göre;

  •         Q klavye mi F klavye mi?

Eğer Türkçe harf düzenine göre tasarlanmış bir klavye arıyorsanız, F klavye seçmeniz doğru olacaktır.

  •         Kablolu mu kablosuz klavye mi?

Masaüstü veya dizüstü bir bilgisayar kullanıyor ve klavyenizi sadece oyun oynarken kullanacaksanız kablolu klavye tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Kablolu klavyelerin tepki süreleri, kablosuz modellere göre daha kısadır.

  •         Tasarım önemli detay!

Özellikle oyun oynayan kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği geniş klavyeler tasarımları ile göz doldurmaktadır.

Kablolu Klavye Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Bilgisayarınıza tanıtmanıza gerek kalmadan klavye kablosunu, bilgisayarınızın usb girişine taktığınızda aktif hale gelerek bağlanmaktadır. Genellikle kablo karışmasının önüne geçmek için, klavye kablosu bilgisayarın arkasından dolandırılarak takılmaktadır.

Kablolu Klavye Fiyatları Nelerdir?

Kablosuz klavyelere göre, kablolu klavyeler kullanım rahatlığına bağlı olarak daha çok tercih ediliyor olabilir. Tasarımlarına, ürün özelliklerine, teknolojinin gelişmesine, kullanıcı alışkanlıklarının değişmesine bağlı olarak ürün gamı da sürekli yenilenmektedir. Yenilenen tüm özelliklere, gelişimlere bağlı olarak kablolu klavye fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir. Kablolu klavyeler, piyasaya göre daha uygun olmasının yanı sıra tepki süreleri de daha kısa olduğundan dolayı tercih edilmektedir.

MF Product Kablolu Klavye modellerini için www.monofiyat.com adresinden bize ulaşın, hızlı teslimat avantajı ile kapınıza kadar gelsin!

 

 

Scroll Top