facebook
Arama
₺100 ve Üzeri KARGO BEDAVA
Kategoriler Kapat

Masaüstü bilgisayarların olmazsa olmaz donanımı klavyeler, farklı model ve çeşitleri ile bu kategoride sizlerle buluşuyor. Tuş dizilimi ve farklı fonksiyonları ile birbirinden ayrılan klavye modelleri, bilgisayarı komuta etmek için gerekli olan harici çevre ekipmanlarının başında geliyor. Klavye kullanımı, kablolu ve kablosuz klavye olarak ikiye ayrılıyor. Portatif kablosuz klavyeler pratik kullanımları ile iyi iş çıkarırken; oyun tutkunları kısa yol tuşlarına sahip kablolu multi medya veya mekanik klavyeler ile daha rahat edebiliyor. Bilgisayar kullanma konforunuzu artıracak seçenekleri ile burada herkese hitap eden klavye modelini bulmanız mümkün. Hemen ürünlerimizi incelemeye başlayın, doğru klavyeyi kullanmanın keyfini MF Product farkı ile çıkarın.

Klavye

Klavyeler, bazen bilgisayar üzerine sabitlenmiş, bazen bilgisayardan bağımsız olarak kullanılan üzerinde harflerin, rakamların ve noktalama işaretleri gibi bazı işlevlerin bulunduğu tuş takımıdır.Sürekli kendini yenileyen ve ürün çeşitliliği ile dikkat çeken SHIFT ürün ailemizde her kullanıcıya uygun bir klavye modeli yer almaktadır. Tasarımları ile göz dolduran klavyeler, bilgisayarınızın en önemli parçasıdır. 

Klavye Türleri

  •  Q Klavye

Dünya genelinde en çok kullanılan tercih edilen, Türkiye’de de en çok kullanılan klavye türüdür.

Q klavye; 1984 yılında Chistopher Latham Sholes tarafından patentlenmiştir. Q klavye “QWERTY” olarak da bilinmektedir. Qwerty adı, Q klavyenin ilk 6 harfinden meydana gelmektedir.

  • F Klavye

Eskiden daktilo için geliştirilen düzen, daktilo klavyesi olarak da anılan F klavyeler, Türkçe harf düzenine uygun olarak Türkiye için özel olarak tasarlanmış, geliştirilmiştir. 1955 yılında Bakanlıklar Arası Standardizasyon Komitesi tarafından onaylanmıştır. Günümüzde hala bazı resmi dairelerde kullanılmaya devam etmektedir.

Yapısına Göre Klavye Türleri

  •   Normal klavyeler

Hepimizin alışkın olduğu düzene sahip, işyerlerimizde veya evlerimizde en çok kullanılan tüm işlevlere sahip klavye türüdür.

  •  Multimedya klavyeler

Kullandığımız normal klavyelerin geliştirilmiş halidir. Media player açma, kapatma, ses açma, kapatma, web tarayıcı kontrol etme gibi tuşların klavye üzerinde bulunduğu klavye türüdür.

  •  Optimum klavyeler

Genellikle, oyun oynayan kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. OLED displaylerden oluşan optimum klavyelerin aynı zamanda tuş işlevleri de istenildiği zaman kolaylıkla değişmektedir.

Klavye Çeşitleri

  • Kablolu Klavyeler

Bilgisayarınıza uygun kablo yardımı ile bağlanan klavye türüdür.

  • Bluetooth Klavyeler

Bilgisayarınıza kızılötesi, Bluetooth teknolojisi ile iletişim kuran klavye türüdür. Kablo aracılığı ile bilgisayarınıza bağlanmamaktadır.

Ev ve Ofis Kullanımına Uygun Klavye ve Mouse Setleri

Bilgisayar donanımı denilince klavye ve Mouse birbirini tamamlayan ekipmanlar oluyor. Bunları ayrı ayrı almak yerine set halinde de almanız size avantaj sağlayabilir. Böylece hem tek seferde ihtiyacınızı karşılayacak hem de bütçenizden tasarruf edeceksiniz. Verimli bir kullanım sunan kablosuz klavye ve Mouse setlerimiz, rahat çalışmanız için özenle tasarlandı. Bilgisayarınızı mükemmel şekilde tamamlayacak setlerimiz ile de üretkenliğinize üretkenlik katabilirsiniz.

Klavyeniz Çalışmıyorsa...

Kablonuzu denetleyiniz, bozuksa kablonuzu değiştirmeniz gerekebilir. Tuşlarınızdan biri çalışmıyorsa çıkartıp saf su ile temizleyiniz. Kablosuz klavye kullanıyorsanız bağlantı aparatını çıkarıp tekrar takınız.

MF Product SHIFT ürün ailesinde yer alan Klavyeler kalitesi ve avantajlı fiyatları ile her zaman bilgisayarınıza eşlik edecektir. Bilgisayarınızla uyum içerisinde çalışacak MF Product Klavyeleri www.monofiyat.com adresi üzerinden alabilirsiniz. 

 

 

 

Scroll Top