facebook
Arama
₺100 ve Üzeri KARGO BEDAVA
Kategoriler Kapat

Bilgisayar işlemlerini daha kolay bir şekilde yürütebilmek için klavyenin yanında olmazsa olmaz çevre birimi bilgisayar Mouse’dur. Mouse kullanımı, günümüzde Bluetooth bağlantı teknolojileriyle daha konforlu bir hale gelmiştir. Bilgisayara bağlanma türü ve algılama hızına bağlı olarak birçok Mouse çeşidi bulunuyor. İhtiyacına uygun Mouse modelini bu kategoride bulman mümkün. Bilgisayar faresi olarak da bilinen ergonomik Mouse çeşitlerine uygun fiyatlarla sahip olmak için hemen alışverişe başlayın.

Mouse Nedir?

Bilgisayar faresi olarak adlandırılan mouse, günümüzde bilgisayarın olmazsa olmaz parçası halindedir. Avuç içinize tam oturan, bilgisayarınızın imlecinin hareketlerini kontrol eden alettir.

Bilgisayar ekranındaki imlecin hareketini kontrol eden ve işletim sistemlerinin ara yüzünde klavyeye ek olarak kullanım kolaylığı sağlayan bilgi giriş aygıtı olan Mouse’lar genellikle 2 tuş ve bir tekerlekten oluşur. Tek hareketle çift tıklama ya da yeni bir web sayfası açma gibi çeşitli amaçlara yönelik küçük tuşlara da sahip olabilmektedir. Yapısal olarak mekanik, LED’li optik, lazerli optik, kablosuz ve kızılötesi ya da Bluetooth ışınlarını kullanan farelerle karşılaşabileceğimiz gibi, günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle artık şekilleri bakımından da oldukça farklı çeşit fareler de bulunmaktadır.

Bilgisayarınız ile tam uyum içerisinde çalışan MF Product Mouselar aracılığı ile tam performans sağlarsınız. Ergonomik tasarımları ile çeşitli özellik ve işlevlere birlikte bir bütündür.

Bilgisayar fareleri kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılmaktadır. İki çeşit arasında tercihinize, kullanım alışkanlığınıza göre seçim yapabilirsiniz. Çeşitli renk ve stillere sahip MF Product Fareler siz işinizin başındayken masanızda herkesin ilgisini çekecek. Oyunlarınız sırasında her harekete tam entegrasyon sağlayarak, fare sensörü ile tam uyumlu, hassas hareketleri bile tam koordinasyonla bilgisayarınıza aktarmanıza yardımcı olacaktır.

Mouse Çeşitleri

  •         Kablolu Mouse

Bilgisayarınıza uygun kablo yardımı ile bağlanan fare türüdür.

Kablolu Mouse Bilgisayara Nasıl Tanıtılır?

Kablolu Mouse, masaüstü bilgisayar kullanılıyor ise kasanın arka tarafında bulunan USB giriş yeri vasıtasıyla bağlantı sağlanır. Mouse’un eğer yuvarlak iğneli gibi bir ucu var ise kasanın arka tarafında pembe renkli yuvarlak bir giriş yeri de kullanılabilir. Dizüstü bilgisayar (Laptop) kullanılıyorsa, Mouse bağlantısı USB girişi ile sağlanabilir.

  •         Kablosuz Mouse

Bilgisayarınıza kızılötesi, bluetooth teknolojisi ile iletişim kuran fare türüdür.

Kablosuz Mouse Nasıl Çalışır?

Günümüzde kablosuz bağlantı giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Kablosuz bağlantı denildiğinde ilk akla gelen kullanımı alanları Wi-Fi internet bağlantısı ve Bluetooth bağlantısıdır. Kablosuz Mouse’lar bilgisayarınızla hem Wireless hem de Bluetooth bağlantı teknolojisiyle hızlı ve pratik bir şekilde eşleşerek kablosuz kullanım imkanını maksimum konforla sunar. Bu bağlantılar sayesinde Mouse’unuz ile bilgisayarınız arasında kablo gerektirmeden uzaktan müdahale edebilirsiniz.

USB giriş portu olan her cihazda rahatlıkla kullanılabilen MF Product kablosuz Mouse’ları bilgisayara tanıtmak için ekstra bir işleme gerek yoktur. Kutu içerisinde çıkan USB aparatını bilgisayara bağladığınızda, sistem yazılımı otomatik olarak yükleyecek ve cihazınızın pilini taktığınız anda çalışmaya başlayacaktır.

 Bazı Mouse setlerinde ise bağlantı yapılabilmesi için, önce USB aparatında bulunan “Connect” (Bağlan) butonuna, ardından Mouse altında bulunan “Connect” butonuna basılması gerekmektedir.  Her iki bağlantı noktasından Connect butonuna basıldığında, yine yazılım otomatik olarak yüklenecek ve çalışmaya başlayacaktır.

Optik Hareket Algılama Teknolojisi Nedir?

Günümüz teknolojisiyle artık piyasada bulunan Mouse, top izleme sistemi yerine Optik Hareket Algılama Teknolojisini kullanmaktadır. Optik Hareket Algılama Teknolojisi, Mouse komutlarınızda daha pratik, daha hızlı ve daha kesin sonuçlar vererek kablosuz farenizi istediğiniz her yerde her yüzeyde neredeyse sorun kullanabilmenizi sağlar.

Kablolu Mouse Fiyatları

Keyifli bir deneyim için, elinize rahatça uyum sağlayan ergonomik tasarımları ile SHIFT ürün ailemiz arasında yer alan, MF Product Mouselarını seçmek için; www.monofiyat.com adresine bekliyoruz.

Ürün modellerine göre, fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. MF Product SHIF ürün grubu ailesi olarak, her zaman uygun fiyatlarla, bütçenize zarar vermeden alışveriş yapabilmenizi amaçlıyoruz. Sizde, bütçenize zarar vermeyen fiyatlarla alışverişlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

 

Scroll Top