facebook
Arama
₺100 ve Üzeri KARGO BEDAVA
Kategoriler Kapat

Taşınabilir Şarj Cihazları ile Hızlı ve Güvenli Şarj

Telefon aksesuarları içerisinde önemli bir ürün olan taşınabilir şarj cihazları, “şarjım bitti” derdine son veren teknolojileri ile bu kategoride sizleri bekliyor. Küçük boyutlu tasarımları sayesinde bu ürünler kolay taşınabiliyor. Bu da telefonun her an her yerde şarj olmasını destekliyor. Şarj sıkıntısına çözüm sunan bu pratik ürünler farklı güç kapasiteleri ile sizlere sunuluyor. Evde, ofiste, tatilde kısacası her yerde ayrılmaz dostunuz olacak powerbank modellerini hemen incelemeye başlayın!

Powerbank Nedir?

Tüm elektronik cihazlarınızı şarj etmenize yardımcı Powerbank, içinde bulunan elektriği depolayan Li-Po adı verilen bir pil teknolojisine sahiptir. Taşınabilir şarj cihazı depoladığı elektriği, iOS ve Android işletim sistemli cihazlarınıza Micro USB, Type-C, Lightning gibi kablolar yardımı ile aktarmaktadır. 

Taşınabilir şarj cihazı, iOS ve Android cihazlarınızı şarj ederken peki kendisi nasıl şarj olmaktadır?

MF Product Powerbank modeline göre; Micro USB, Type-C veya Lightning girişinden ortalama 3 saatte şarj olmaktadır.

Bu kategoriden; şık, spor, mini tasarımları ile tercihinize göre led ışıklı, led göstergeli, 5000, 10000 mAh batarya kapasitesinden, 30000 mAh batarya kapasitesine kadar birçok taşınabilir şarj cihazı modeline ulaşabilirsiniz.

Powerbank Çeşitleri

Teknolojinin gelişmesiyle beraber Powerbank çeşitleri de kendini sürekli yenilemektedir. Taşınabilir şarj cihazı olarak da bilinen ürünlerin çeşitlerine gelin birlikte göz atalım:

LED Işıklı Powerbank

LED ışıklı ürün üzerinde 4 adet küçük nokta bulunmaktadır. Bu noktalar, modelinizin şarj durumunu gösteren şarj ışıklarıdır. Modelin şarj durumunu bu ışıklar ile kontrol edebilirsiniz. iOS veya Android işletim sistemli telefon ve tabletlerinizi şarj ederken, şarj sırasında ürün üzerindeki LED ışıklar yanar, Modelin gücü azaldıkça LED ışıkların birer birer söndüğünü gördüğünüzde ürünün şarja ihtiyacı olduğunu anlayabilirsiniz.

LED Göstergeli Powerbank

LED göstergeli Powerbank modelleri üzerinde şarj gösterge paneli bulunmaktadır. 25’ten başlayarak 100’e kadar şarj gösterge paneli sayesinde ürününüzün şarja ihtiyacı olup, olmadığını anlayabilirsiniz.

Peki bu modeli seçerken sıklıkla baktığınız mAh ne demektedir, mAh değerlerine bir de yakından bakalım ne dersiniz?

mAh: miliamper-hour anlamına gelmektedir. Pillerin tek seferde ne kadar güç depolayabildiklerini ifade eder. MF Product teknolojisi her ne kadar gelişen teknolojiyi yakından takip etse de batarya teknolojisi hala eski mantıkla ilerliyor. Yani mAh değeri ne kadar yüksekse, o kadar iyi yani pil ömrü o kadar uzun demek oluyor!

mAh değeri yüksek bir taşınabilir şarj cihazı tercih ediyorsanız, şık görünümlü, rubber kaplamalı MF Product ürünlerimize göz atmayı unutmayın!

Tercihiniz 10000 mAh taşınabilir şarj cihazı olacak ise, bu kategoride yer alan 10000 mAh batarya kapasiteli ürünler tam size göre!

MF Product şarj cihazları, mobil cihazlarımızı evde, dışarıda, ofiste kısacası her alanda yoğun olarak kullandığımız için vazgeçilmez ürünlerimiz arasında olacak. Bu ürünler sayesinde mobil cihazınızın şarjı, dilediğiniz her an kontrol altında kalacak! 

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle, nasıl bir ürüne ihtiyacınız var düşünmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

  •         Nasıl bir Powerbank’e ihtiyacınız var?

Size daha fazla fayda sunacak bir model bulmanız için şarj edeceğiniz telefon veya tabletinizin miliamper kapasitesini bilmenizde fayda var. Telefon veya tabletinizin miliamper derecesini öğrendikten sonra, 3 katı kapasiteli bir ürün tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

  •         Ürünü satın aldığınızda telefon veya tabletiniz ne kadar sürede şarj olacak?

Bu süreyi hesaplayabilmemiz için, modelin USB çıkışlarının Amper değerlerine bakmanız önemlidir. Eğer taşınabilir şarj cihazın USB kablosunun çıkışının Amper değerine bakmadan alırsanız, ne kadar sürede cihazınızın şarj olacağını bilemezsiniz. MF Product ürünlerinin USB çıkış değerlerinin tümü kullanma kılavuzlarında yazmaktadır.

  •         Powerbank çıkış sayısı kaç olmalı?

Hem telefon hem tabletinizi şarj edecekseniz veya aynı anda hem kişisel telefonunuz hem de iş telefonunuzu şarj edecekseniz o zaman modelin USB çıkışının 2 adet olmasına dikkat etmelisiniz. 2 ayrı USB çıkışının da en az 2 Amper güç verebilen modelleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır. MF Product ürünlerinin çıkış ve giriş port sayıları hem kullanma kılavuzlarında hem de ürünlerin detaylı açıklama kısımlarında sizin için belirtilmiştir.

  •         Powerbank’inizde LED ışık veya göstergesi olmalı mı?

Telefon veya tabletinizi şarj etmenize yarayan taşınabilir şarj cihazlarının LED ışıklı göstergesi veya seviyeli LED göstergesi olması avantajınıza olacaktır. Telefonunuzu veya tabletinizi şarj etmek isterken, modelin şarj durumunu kontrol edemiyor olmanız can sıkıcı olabilir.

 Ayrıca bu bilgiler ışığında hatırlatmak isteriz!

Taşınabilir şarj cihazlarınız aynı telefonlarınız gibi Li-Po (Lityum Pil) ile çalışmaktadır. Bu nedenle ürünün bulunduğu ortam sıcaklığı önemlidir. Yüksek sıcaklığa maruz kalan piller patlayabilir veya ömrü kısalabilir. Güneş ışığına maruz kalmamasını öneririz. Aynı zamanda yağmur veya ıslanacak bir durumda kalmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Powerbank Fiyatları

Taşınabilir şarj cihazı modelleri mAh değerlerinin büyüklüğüne göre farklı fiyat aralıklarındadır. Mini Powerbank, 5000 mAh Powerbank; 10000 mAh değerine göre daha düşük fiyat aralığına sahiptir. mAh değeri arttıkça 20000-30000 mAh gibi fiyat aralıkları da eş değer olarak artmaktadır.

Tabi minimal tasarıma ve 10000 mAh değere sahip ürünlerde yaklaşık olarak Mini Powerbank fiyatları ile aynı orandadır.

Bu kategoride tüm MF Product Powerbank’leri inceleyebilir ve hemen satın alabilirsiniz. Ürünü alırken taşınabilir şarj cihazınızın gücüne güç katacak MF Product şarj kablolarını da incelemeyi unutmayınız!

 

 

Scroll Top