facebook
Arama
₺100 ve Üzeri KARGO BEDAVA
Kategoriler Kapat

Teslimat, İade ve Teknik Servis

Siparişimin Teslimat Süresi ve Koşulları Nelerdir?

Saat 15:00'e kadar verdiğiniz siparişleriniz, aynı gün içinde kargo firmasına teslim edilir.

Teslimat adresinin kargo kapsamı dışında olması halinde kargo firmasının özel teslim günleri farklılık gösterebilmektedir.

Ödeme seçeneği olarak Havale / EFT seçtiğiniz siparişlerin sevkiyatı, Havale / EFT işleminizin bize ulaşmasını takiben 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

Resmi tatil günlerinde ve hafta sonlarında teslimat yapılmadığını lütfen dikkate alınız.

 

Siparişimi Teslim Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Siparişinizi, eksiksiz olduğundan emin olduktan sonra teslimat formunu imzalayarak kabul ediniz.

Satın aldığınız ürün/ürünlerde teslimat sırasında herhangi bir hasar tespit ederseniz 0(850) 532 19 81’i arayıp müşteri temsilcilerimizle görüşebilir ya da Monofiyat.com adresinden iade ve iptal formu doldurabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizin adınıza iade ve değişim işlemlerini başlatacaktır.

Anlaşmalı kargo firması ürünleri eksiksiz ve hasarsız olarak teslim etmekle yükümlüdür. Teslim almadan önce dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda ‘Hasar Tespit Tutanağı’ hazırlatmanız gerekir. Kargo görevlilerinin hasar tespit tutanağında belirttikleri açıklamalara dikkat ediniz. Örneğin, "Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır." gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanmasına ve değişim esnasında soruna neden olabilir.

Tam ve doğru ifadelerle tutanak yazılması için görevliyi uyarınız.

Ürününüzü teslim alırken siparişin sizin adınıza olduğundan da emin olunuz.

1.kat ve daha yukarı katlara ürünlerin taşınmasının kargo firmasının sorumluluğuna girmediğini unutmayınız.

ÖNEMLİ: Ürün teslimi sırasında varsa hasar tespit tutanağını göndermeniz işlemlerinizin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayacaktır.

 

Ürün İadesi ve Değişimi Nasıl Yapabilirim?

Ürününüzden memnun kalmadıysanız;

14 gün içinde iade etmek veya değiştirmek istediğiniz ürünleri kolayca iade alıyoruz! İade ve değişim işlemlerinizde yapılması gerekenler:

1)     Hesabım>Siparişlerim sayfasından iade etmek istediğiniz siparişinizin ürün kartında iade etmek istiyorum butonuna tıklayın.

2)     İade etmek istediğiniz ürünlerin adetlerini, iade nedeni, iade talebinizin ne olduğunu ve varsa ürün ile alakalı görseli yükledikten sonra ürününüz ile alakalı iletmek istediğiniz mesajınızı açıklama kısmına doldurarak iade isteği butonuna tıklayabilirsiniz.

3)     Sitemizin vereceği iade kodunuz ve ürünün faturası ya da ürünün irsaliye formu ile ücretsiz kargo kodunu kullanarak ürünü aşağıdaki teknik servis adresimize gönderebilirsiniz.

ÖNEMLİ: İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir.

4)     Hesabım>Siparişlerim>İade İsteklerim sayfasından iade durumunu iade koduyla beraber takip edebilirsiniz.

0(850) 532 19 81 telefon numaralı Mono Destek Birimimizi arayarak da İade hakkında destek alabilirsiniz.

 

İade Ürün Bedelini Ne Zaman Alabilirim?

Formun bize ulaşmasıyla beraber ürün bedel iade süreciniz başlayacak ve iade süresi ödeme şeklinize göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iadeler bankanız tarafından ortalama 3-7 gün içinde, debit kart ile yapılan alışverişlerde iadeler ise bankanız tarafından ortalama 7-14 gün içinde hesabınıza aktarılmaktadır.

EFT/Havale ile yapılan alışverişlerde iadeler ortalama 3 gün içerisinde hesabınıza aktarılmaktadır.

 

Genel İade Şartları Nelerdir?

Monofiyat olarak uygun fiyata ve her keseye göre kaliteli ürün sunmayı hedefliyoruz. Bu hedefimize koşarken ulaşılabilir olup her türlü şikayetinize çözüm bulmak bizim görevimiz.

Bu nedenle iade işlemlerinizi kolay hale getirmek istiyoruz. İade sürecinde sizden beklediğimiz konular şöyle;

- 14 gün içinde Monofiyat Müşteri Hizmetleri’ne sözlü ya da yazılı bildirim yapılmalıdır.

- Faturasız yapılan iadeler kabul edilmediğinden ürün/ürünler iade faturası ile birlikte Monofiyat teknik servis adresine gönderilmelidir.

- Anlaşmalı kargo şirketi ile gönderilen iadelerde kargo bedeli tarafımızca karşılanacağından iade edilecek ürün/ürünler anlaşmalı kargo firması ile gönderilmelidir.

- Kullanılmış veya kullanım hatası sonucu zarar görmüş ve paketi hasar görmüş ürün/ürünler iade alınmayacağı ve kargo ücreti müşteriye yansıtılarak geri gönderileceği için iade edilecek ürün/ürünler tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile beraber kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve paketi hasar görmemiş şekilde iade edilmelidir.

- Eğer ürünün faturası şirketiniz adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumunuzun düzenlemiş olduğu iade faturası veya iade irsaliyesini (ya da irsaliyeli fatura) iade ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

Yukarıdaki koşullar sağlandıktan sonra ortalama 3 iş günü içerisinde ürün bedeli ödeme yapılan karta, ödeme şekline göre iade edilmek üzere ilgili bankaya iletilir. Taksitli alışverişlerde iade tutarı taksitli olarak gerçekleştirilecektir.

Ayıplı olan tüm ürünler iade edilebilir. Mazeretsiz iadeler ise alttaki ürünler için yapılamamaktadır:

- Mug ve Termoslar, Kulaklık ve Kişisel Bakım grubu ürün alımlarında ürün ayıplı değilse, paketi veya ambalajı açılmış ürünler sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmadığından iade alınmamaktadır.

- İade etmek istediğiniz ürünlerin bu koşulları karşılamaması durumunda iade onayı iptal edilerek Aras Kargo ile ürünleriniz Alıcı Ödemeli olarak tarafınıza gönderilecektir.

 

Ürününüzde teknik bir sorun olduğunu düşünüyorsanız;

0850 532 1981 telefon numaralı Mono Destek Birimimizi arayarak teknik servis talebi oluşturabilir, ürününüzü teknik servis adresimize göndererek onarımını sağlayabilirsiniz.

ÖNEMLİ: İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir.

Scroll Top